Základy
Před samotným zakládáním si uvědomte, na čem vlastně budete stavět a jakému odvětví se budete věnovat. Je jasné, že když založíte stránku o autech, tak nemůžete v půlce přidat sportovní článek. Vše by mělo mít alespoň nějaký řád. Také obsah pro oslovení více lidí musí být zajímavý. Když budete tvořit pomocí kopírování jiných článků, tak pravděpodobně uživatelé o Vaši stránku brzo ztratí zájem. Danému tématu je dobré přizpůsobit i vzhled a rozložení stránky. Pěkným příkladem je truhlář živnostník, jenž si chce založit vlastní internetovou stránku pro představení svých služeb zákazníkům. Může na pozadí například použít vzor opracovaného dřeva, což nádherně podtrhne jeho obor.
webová stránka
Nevolte až moc příliš výrazné prvky nebo přeplácaný vzhled stránky. Zkrátka vše si dobře promyslete, abyste měli hodně navštěvovaný a oblíbený web, se kterým jsou čtenáři nebo například zákazníci spokojení a rádi se něj vrací.
Domény zdarma nebo placené
Nejprve začneme těmi nezpoplatněnými. Odborně se nazývají domény III. řádu. To v praxi znamená, že Vaše internetová stránka má v odkazu název poskytovatel, tečku, Váš zvolený název, tečku a teprve potom klasickou příponu. Vyznačují se celkem malou kapacitou použitelného místa. Většinou se to pohybuje maximálně v řádech stovek MB. Jsou dobré hlavně proto, abyste si vyzkoušely fungování webových stránek a jejich principů. Většinou už mají vložené reklamy od poskytovatele, takže si na tom ani nic nepřivyděláte.
práce na notebooku
Běžný uživatel na vaši doménu takto asi nikdy nenarazí. Je to vhodné jen pokud byste daný link někomu sdíleli. Potom se nabízí ještě možnost vytvořit takto doménu jen pro skupinu lidí. Potom máme doménu II. řádu, jenž je z drtivé většiny placená. Ovšem není to až zas tak vysoká částka, protože za ni zaplatíte okolo 300 Kč na rok. Už má klasický název, který všichni známe. Zde už můžete vkládat mnohem větší množství dat a různých šablon. Je to plnohodnotná možnost i pro vkládání svých reklam. Podle návštěvnosti potom můžete vydělávat různé částky.